מכונת צילום

כל משרד, בלי קשר לתחום עיסוקו, זקוק למספר מכשירים חשמליים חיוניים לצורך תפקוד תקין התנהלות נכונה ושמירה על שגרת עבודה שוטפת. מכונת צילום היא אחד המכשירים החשובים במשרד, והדבר לא הולך להשתנות בעתיד הקרוב. אז איזו מכונת צילום מתאימה עבור המשרד שלכם?

מה חשוב במכונת צילום ?

כל עסק צריך מכונת צילום, על מנת לפעול בצורה מיטבית.
מכונת צילום למשרד או לעסק, כמו כל רכישה אחרת של ציוד משרדי,
היא דבר חשוב ויש לתת עליו את הדעת. המבחר הגדול הקיים בשוק  והיעדר היכרות עם הענף גורם ללא מעט בעלי עסקים לבחור במכונת צילום שאינה מתאימה לצורכיהם, או להיפך – מכונה שעלויות רכישתה
ואחזקת אינן מצדיקות את השימוש הנדרש עבורה. כן מומלץ לבצע סקר שוק מקיף,
להכיר את הדגמים השונים וההבדלים הקיימים ביניהם
וכך לבחור את מכונת הצילום שתאפשר את הפעולות הנדרשות בעסק.
לפניכם מידע חיוני בבחירת מכונת צילום ושיקולים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת המכונה.

 

קיימים שני סוגים עיקריים של מכונות צילום:

מכונת צילום נפרדת  מכונת צילום בעלת עוצמת להעתקה בשחור/צבעוני ובאיכות גבוהה למשרד עם פעילות גבוהה, ספרייה או בית דפוס, קרוב לוודאי שתצטרכו מכונת צילום רצינית להעתקת מסמכים.

מכונת צילום משולבת עם מדפסת – מכונות המתאימות לצרכים קלים עד בינוניים,
הן כוללות העתקה, סריקה, הדפסה ושליחת פקסים במדפסת אחת.
מדפסות עם מנגנון הזרקת דיו או מנגנון תרמי מותאמות לצרכים קלים ומספקות שירות גמיש וצבעוני למשרד קטן,
לעומתן מדפסות לייזר ולד מתאימות לשימושים בהיקף בינוני.

מכונת צילום

מה חשוב לבדוק?

התאמה לצרכים שלכם: מכונת צילום צריכה לעמוד במספר תנאים על מנת שתהיה יעילה, וקיים הבדל משמעותי בין מכונת צילום לשימוש אישי-ביתי ובין מכונת צילום למשרד. לכן יש לבחון את הביצועים השונים של המכונה לפי הצרכים של המשרד. לדוגמא, משרד שמרבה לצלם בוודאי ישים דגש על מכונה שיכולה לצלם במהירות, כיום ישנן מכונות צילום היכולות לצלם ולהדפיס דפים בכמויות שונות – החל מ-15 דפים בדקה ועד לכ-100 דפים

שחור או צבעוני? בשוק יש מגוון של מכונות צילום צבעוניות איכותיות, אך מדובר במכשירים הרבה יותר יקרים לרכישה ולתחזוקה  ממכונות צילום שחור לבן. יחד עם זאת, בתי עסק רבים אינם נדרשים לצילומי צבע במהלך עבודתם הרגילה. לכן, יש לבחון אם פונקציה זו של צילום צבעוני באמת הכרחית, והעסק יכול להסתפק במדפסת צבעונית עבור הדפסות צבעוניות מזדמנות.

חיבורים נוספים:
במכונות הצילום כיום ניתן למצוא חיבורים אלחוטיים, במידה ועולה הצורך להשתמש במכונת הצילום גם כסורק או כאשר מעוניינים לנטר את פעולתה מרחוק. רצוי לבחור מכונת צילום בעלת כרטיס רשת עצמאי וע"י כך לחבר אותה אך ורק לשקע רשת פנוי ולסרוק באמצעותה מסמכים ישירות לרשת האינטרנט, לתיקיית סריקות אישית, משותפת, תיקיות מוגדרות מראש או למייל.

הגודל קובע: מכונות צילום מגיעות במגוון רחב של צורות וגדלים. בין אם בחרתם במכונת צילום ייעודית ובין אם במכשיר משולב, יש להתבונן על הגודל הפיזי של המכשיר ולהתאים אותו למאפייני המשרד. אחרי הכול, המכונות מגיעות בגדלים שונים, שאינם בהכרח מתאימים לכל משרד. כמו כן, יש הבדל בין מכונות צילום עומדות, התופסות שטח נכבד בחלל המשרד, לבין כאלה הקומפקטיות יותר, אותן ניתן למקם גם על גבי שולחן.


דילוג לתוכן