אש

במקומות עבודה רבים ולעתים גם בבית, אנו משתמשים בחומרים שעלולים לגרום להתלקחות ושריפה הנובעת ממנה.
במקרים בהם אנו לא מצליחים להשתלט על השריפה בעצמנו באמצעות מטף כיבוי אש, חשוב שיהיו לנו ולאנשים אחרים דרכים להיחלץ מהאזור לפני שהשריפה תגרום לנו לנזק.אחת הדרכים הידועות והיעילות ביותר לעשות זאת היא באמצעות דלת אש שיכולה להוות את ההבדל בין חיים למוות במצבים מסוכנים של שריפה או התלחות של חומרים שונים.הדלתות הללו, שתוכלו לקרוא עליהן בהרחבה מטה, מומלצות להתקנה בכל מקום עבודה, מוסד ציבורי ובכל מקום אחר בו יש להיות ערוכים לקראת מצבי חירום.

אש
אש – דלתות אש איך נכון לפעול

דלת אש – כיצד זה עובד?

 

דלת אש כאמור יכולה להוות את ההבדל בין חיים למוות, ולכן חשוב להתקין אותה. התפקיד המרכזי של הדלת הזו היא למנוע התפשטות של שריפה מהחלל בו היא נוצרה לאזורים אחרים, ובעצם למגר אותה לחדר אחד בלבד.
זה אמנם נשמע בלתי ייאמן, אך דלת אש יעילה במיוחד בתפקידה החשוב הזה, בזכות ההרכב הייחודי שלה שלא ניתן למצוא בדלתות מסוגים אחרים.
בדלתות הללו יש גם שכבת בידוד שמונעת את ההתחממות שלהן, וגם ידית בהלה שתמיד פותחת אותן לכיוון היציאה המהירה.
דלת אש מורכבת ממתכת בשילוב עם חומרים לא דליקים הכוללים גבס, פלדה ועוד. דלת אש מסוג זה באה בשתי תצורות עיקריות: דלת יחידה או דו-כנפית. הסוג הדו-כנפי כולל 2 דלתות שנפתחות כלפיי חוץ, ומוסדות שונים משתמשים בו כדי לחפות על אזורים וקומות בהם נמצאים אנשים רבים.

דלתות אש – הדרך הנכונה להשתמש!

 

לדלתות אש יש תפקיד משמעותי, ולכן חשוב להתקין אותן באמצעות מקצוענים שיוכלו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. יתרה מזאת, יש לרכוש דלת אש שעומדת בתקני איכות כך שתוכלו להיות בטוחים שהיא תבצע את תפקידה בעת הצורך. דלת אש גם אמורה להיות פתוחה בכל עת כדי לאפשר לאנשים לצאת ממקומות שניצתה בהם שריפה.
חשוב גם לתחזק את הדלת ולנקות אותה ואת חלון הזכוכית שלה באמצעות חומרים עדינים שלא יפגעו בהרכב שלה
. כשמתקינים דלת אש, חשוב גם לעשות לה בדיקות תקופתיות כדי לוודא שהיא אכן תעמוד בפניי אש אם זו אכן תפרוץ. ישנן דלתות אש שנפתחות באופן ידני וכאלו שמוחזקות פתוחות בצורה אלקטרומגנטית, כשבסוג הראשון הבדיקות התקופתיות חשובות במיוחד, ונועדו לוודא שהיא נפתחת בצורה תקינה.
אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על מצבי חירום דוגמת שריפה שאנו עלולים להיקלע אליהם, ולמרות שהסיכויים לכך נמוכים, חשוב לנקוט במשנה זהירות. דלת אש מאפשרת להגן עליכם ועל האנשים בסביבתכם מהתפשטות שריפה,
והיא יכולה להציל לא רק מבנים מנזק, אלא גם את חייהם של בני אדם. אל תהססו והתקינו דלת אש בכל מקום שהיא נדרשת. זה יכול להציל את חייכם יום אחד.


דילוג לתוכן